Kot vsako leto je tudi letošnja generacija devetošolcev obiskala srednje šole v Slovenj Gradcu. Odločitev, kam po osnovni šoli ni lahka, in le z informiranjem lahko učencem olajšamo izbiro.

Slovenjgraški srednješolski center ponuja raznolike programe tako s področja dela z ljudmi, kot s področja dela s podatki, načrtovanja, obdelave različnih materialov. V specializiranih učilnicah so učenci lahko vsaj bežno začutili kakšno je delo medicinskih sester in bolničarjev, vzgojiteljic, turističnih tehnikov in gastronomov, mizarjev, ekonomskih tehnikov in trgovcev. Pot nas je vodila tudi na slovenjgraško gimnazijo, kjer so učenci spoznali tudi  različne projekte, v katere so vključeni dijaki ob šolanju.