ŠPORT (DEKLICE)

Šestošolke,

še zadnja ura v tem tednu vas čaka jutri. Ker ste ta teden, vsaj večina med vami, spoznavale precej nove reči, je prva naloga za jutri, da PONOVITE vadbo prejšnjih dveh ur. Torej nekaj minut za “Zvezdne tibetančke”, pa vsaj nekaj metov za Jogijsko kocko. Pri drugi nalogi ni potrebno izvesti cele, saj imate v priponki drugi del vaše ure športne. Najbolje, da eno ali drugo uporabite za ogrevanje.

Glavni del ure:

Na sliki v priponki so izvedbe vaj, pri katerih gre za posnemanje položajev oziroma gibanja določenih živali. Izvedete vse, v vaš dnevnik za ta teden zapišete katera vam je bila najbolj všeč in katera vam je predstavljala največjo težavo.

To pa je tudi vse. Mala malica, kajne? 😉 V primeru lepega vremena vaje seveda poskusite izvesti na svežem zraku. In si naredite lep preostanek tedna.

Učiteljica Petra

ŠPORT (DEKLICE)

Šestošolke,

Glavni del ure:

Učiteljica Petra

Danes se bomo srečali v živo ob 9.00 (1. skupina) in ob 10.00 (2.skupina).  Skupini sta enaki kot v ponedeljek (skupine pri TIT), le da tokrat začne 1. skupina.  Za delo boste potrebovali zvezek z zapiski in pisalo.

V elektronski pošto s podatki za ZOOM srečanje  boste še prejeli  (vsak za svojo skupino).

GEO

VRTENJE ZEMLJE OKOLI SVOJE OSI

NAVODILA >>> KLIK

ANGLEŠČINA

Nature

Pojdi na:

1) https://learnenglishkids.britishcouncil.org/word-games/places-nature-1. Poveži besedo s sliko. Poslušaj izgovorjavo.

2) V zvezek napiši naslov Nature in izpiši besede iz zgornje naloge. Pripiši slovenski pomen.

3) Reši naloge v DZ/52, nal. 2, 3.

GOSPODINJSTVO

Beljakovinska živila

• Danes boste podrobneje spoznali skupino beljakovinskih živil. Beljakovine so osnovne gradbene enote živalskih celic, zato so beljakovinska živila predvsem živalskega izvora. Vsak človek ima v telesu svoj tip beljakovin.

Med beljakovinska živila spadajo:

• mleko in mlečni izdelki
  • meso in mesni izdelki
  • jajca
  • stročnice
  • gobe.

Pomen beljakovin v prehrani:

• gradijo celice in encime,
  • so energetske snovi,
  • sodelujejo pri obrambi telesa (protitelesa).
  • Odpri učbenik za gospodinjstvo na strani 47 in preberi do strani 50.
  • V zvezek napiši naslov Beljakovinska živila in prepiši točki 2 in 3 zgoraj.

NARAVOSLOVJE

Nespolno razmnoževanje rastlin

• Doslej smo se ukvarjali s spolnim razmnoževanjem semenk, ki poteka s spolnimi celicami, ki nastajajo v cvetovih. Po oprašitvi in oploditvi se začne razvijati seme. Rastline pa se razmnožujejo tudi nespolno, in sicer s telesnimi celicami (deli rastlinskega telesa). Načinov je veliko in jih boste spoznali v naslednjih urah.
  • V prilogi je PowerPoint-ova predstavitev. Danes si v zvezke izpišite snov do 10. strani, ostalo nadaljujete prihodnjič. >>> nespol.razmn.

TEHNIKA IN TEHNOLOGIJA – 1. SKUPINA

USTVARJANJE V DOMAČEM OKOLJU

Večina vas je že ustvarilo izdelek za oceno. Nekaj izdelkov še pričakujem. Vsakemu posebej bom na mail zapisala, kakšno oceno je dobil. Res vas lahko pohvalim za vaš trud, ustvarjalnost in pridnost.

Za ta teden pa naslednja naloga:

Pomlad je že krepko  prispela med nas in tisti, ki imate vrt, zagotovo že pridno urejate in sadite gredice na vrtu.

Vaša naloga je, da ta teden pomagate svojim domačim pri vrtnih opravilih. Lahko:

• Oblikujete svojo gredico,
  • Posejete ali posadite zelenjavo,
  • Pomagate pri postavljanju fižolovih kolov, opore za grah…
  • Počistite vrtne poti,
  • Odstranite plevel na gredicah,
  • Očistite vrtno orodje,
  • Izdelate ptičje strašilo,
  • Ali naredite karkoli je potrebno postoriti v tem času na vrtu.

Kdor nima možnosti, da bi delal na vrtu, pa naj se loti spomladanskega čiščenja in pospravljanja svoje sobe ali katerega drugega prostora v stanovanju ali hiši. Uredite si svoje šolske potrebščine, pripomočke, knjige, oblačila, igrače, sestavljanke…. Kar ni več uporabno, sortirajte v zabojnike za odpadke.

Bodite ustvarjalni!

Vaša naloga je, da delate dve šolski uri (90 minut). Nato na kratko opišete, kaj ste postorili ali pošljete fotografijo o delu do 18.5.2020 na moj mail lucija.korosec@guest.arnes.si.

1. SKUPINA

2. SKUPINA