1. ura SLJ

Razmisli, kdaj si bil-a nazadnje v gozdu? Kaj si tam doživel-a? Si se v gozdu kdaj izgubil-a?

Švedska mladinska pisateljica Astrid Lindgren (saj jo poznaš – napisala je Piko Nogavičko) je napisala pustolovsko zgodbo o Ronji, ki je bila hči razbojniškega poglavarja Matissa. Deklica odrašča v divjih gozdovih. Tam spozna dečka Birka, ki postane njen najboljši prijatelj. Tudi Birkov oče je razbojniški poglavar, ki pa je Matissev sovražnik.

Preberi odlomek zgodbe v berilu ali pa jo poslušaj na interaktivnem gradivu za slovenščino pod poglavjem PROZA.

1. V zvezek za SLJ napiši:

ASTRID LINGREN: RAZBOJNIŠKA HČI

Gre za pustolovsko zgodbo – napeto pripoved o nevsakdanjih, nenavadnih dogodivščinah književnih oseb.

1. Izberi si eno izmed naslednjih nalog in jo opravi v zvezek:
  • Odgovori: Bi Ronjo opisal-a kot pogumno ali strahopetno deklico? Zakaj? Sta si v čem podobna z Ronjo?
  • Nariši zemljevid Matissovega gozda – izhajaj iz tega, kar je zapisano v odlomku.
  • Izmisli si kratek pogovor med skrbnim staršem (mamo/ očetom), ki daje napotke otroku, ker se ta odpravlja v gozd.
  • Nariši Ronjo in njenega očeta Matissa tako, kot si ju predstavljaš.
  • Pošlji mi nalogo, ki si jo opravil/-a.
  1. ura MAT

Danes bomo utrjevali merjenje mase. Pomagaš si lahko s spodnjo tabelo.

t kg dag g

Reši naloge v DZ, 4. del:

• 23 – 10. in 11. naloga
  • 26 – 6. naloga
  • 28 – 9. b naloga
  • Rešene naloge fotografiraj in mi jih pošlji.
  1. ura GUM

V glasbeni zvezek nariši polovinko, četrtinko, osminko in celinko. Zraven zapiši, koliko note trajajo.

Nariši še četrtinsko, polovinsko, celinsko in osminsko pavzo. Zraven zapiši koliko vsaka pavza traja.

DRUŽBA

Delavnik, prosti čas, praznik

Učenci

• razlikujejo sestavine načina življenja (vsakdanjik, praznik, prosti čas).
  • Vedo, kaj je prosti čas.
  • Spoznajo, da prosti čas preživljamo različno.
  • Se seznanijo s prazniki v R Sloveniji.
  • Vedo, kateri prazniki so povezani z nastankom države R Slovenije.
  1. Vsakdanjik imenujemo dan, ki se po svojih značilnostih ne razlikuje od drugih.
  2. Delovni dan opravljamo v službah in šolah, pa tudi doma, ko opravljamo gospodinjska opravila.
  3. Prosti čas je tisti čas, ki ga lahko preživljamo po svojih željah.
  4. Praznik je dan, ko obeležujemo pomembne dogodke.

Prepiši v zvezek.

Za konec si še poglej posnetek o slovenskih državnih praznikih iz oddaje Male sive celice.

NIT

NAVODILA >>> nit_učenje na daljavo_ ptiči