NAVODILA UČITELJICE SONJE >>> KLIK   NAVODILA UČITELJICE MARIJE >>> KLIK

SLJ-2 uri

Ponavljamo in utrjujemo

Danes boš ponovil učno snov, ki smo jo obravnavali v tem sklopu. Ker je učnih vsebin veliko, boš ponavljal 2 šolski uri.

1. Najprej pomisli, katere vsebine smo spoznavali v poglavju Pripovedujemo in opisujemo – DZ str.4 – 85.
  2. Reši naloge v DZ str. 86 – 91.
  3. Rešitve preveri v Radovednih 5 pod ikono; Rešitve.

SLJ

Ponavljamo in utrjujemo

• Najprej pomisli, katere vsebine smo spoznavali v poglavju Pripovedujemo in opisujemo – DZ str.4 – 85.
  • Reši naloge v DZ str. 86 – 91.
  • Rešitve preveri v Radovednih 5 pod ikono Rešitve.

DRU

Ustno ocenjevanje znanja

Nadaljujemo z ustnim ocenjevanjem znanja slovenskih pokrajin.

Vsi, ki ste bili vprašani, ponovite učne vsebine iz zgodovine in sestavite 5 vprašanj (od kamene dobe do srednjega veka).

Vprašanja želim videti.

Želim vam lep in sproščujoč vikend!

DRU

Ustno ocenjevanje znanja

Nadaljujemo z ustnim ocenjevanjem znanja o slovenskih pokrajinah.

Vprašanja želim videti.

Želim vam lep sproščujoč vikend!

LUM

Mozaik – oblikovanje vzorca na ploskvi (ritem)

Pri predmetu DRUŽBA ste se pri delu na daljavo že veliko pogovarjali o Rimljanih. Takrat si izvedel, da so bili Rimljani zelo dobro izdelovalci mozaikov. Kaj je že mozaik?

Mozaik  je umetniško delo ali podoba, sestavljena iz majhnih koščkov barvnega stekla, kamna, školjk ali drugih materialov.

Danes in v naslednjem tednu se boš pozabaval z izdelavo mozaika iz papirja.

Najprej si na spodnji povezavi poglej postopek izdelave mozaika iz papirja.

Potrebuješ: barvni papir (lahko je kolaž ali pa reklame), lepilo, A4 list (mozaik bo še lepši, če bo list nekoliko trši).

Likovna naloga: iz barvnega papirja izdelaj mozaik, pri tem pa upoštevaj ritem (to je nek vzorec, ki se ponovi).

Nasveti za delo:

najprej si na list nariši vzorec po svoji izbiri,

– barvni papir si nareži na približno enake koščke (1cm),

– koščke nalepi na svoj osnutek na listu – pri lepljenju pazi, da koščkov ne boš lepil    enega čez drugega.

Izdelava mozaika je natančno in zamudno delo, a je vredno vsega truda, saj je končni izdelek ponavadi  čudovit. Zato imaš za to likovno nalogo štirinajst dni časa.

Izdelek mi pošlji do petka, 5. 6. 2020 na barbara.zmrzlikar@guest.arnes.si.

Veliko potrpežljivosti in mirno roko pri lepljenju 😊

ANGLEŠČINA

Bralno razumevanje – Let’s explore

• WB 62/1: preberi trditve o Vineetinem in Konradovem dnevu. Držijo ali so napačne?
  • WB 62/2: preberi opis slike, nato nariši svojo in jo na podoben način opiši.
  • Pošlji fotografijo delovnega zvezka, str. 62.

GUM

Gibalna igra: Soco bate vira

Povezava na youtubu: https://www.youtube.com/watch?v=UhPxxeDTS1U

Ta teden boste peli in se naučili hitro, spretno gibanje rok. Začnite se učiti počaaasi, gib za gibom.. Ne obupajte, vaja dela mojstra.. Ko boste ponovili 100000x boste zagotovo znali J ( vem da veliko prej).

J Pojte, plešite in se zabavajteJ

Ko se vidimo v šoli, bomo skupaj ugotovili, komu gre najbolje in najhitreje J

ŠPORT (NIP)

Učenci neobveznega izbirnega predmeta šport,