Vsako leto 27. januarja obeležujemo mednarodni dan spomina na žrtve holokavsta.

Naša šola že vrsto let sodeluje v projektu Krokus. Projekt izvira iz irske nevladne organizacije Holocaust Education in se izvaja v različnih državah. Gre za sajenje čebulic rumenega žafrana v spomin na žrtve judovskih in ostalih otrok, ki so bili žrtve holokavsta. Tako kot že nekaj jeseni smo tudi oktobra 2021 četrtošolci v okolici naše šole posadili 50 čebulic rumenih krokusov. ki nas bodo kmalu razveselili s svojim cvetenjem. Barva cvetov nas bo opominjala na rumene zvezde, ki so jih bili Judje prisiljeni nositi v času nacizma ter na vse otroke, ki so takrat umrli. Hkrati pa nam bo simbolizirala upanje na boljše življenje. V tem tednu bodo pod mentorstvom profesorice zgodovine Vesne Robnik starejši šolarji mlajšim pripravili predstavitve zgodb iz časa holokavsta.  

Letošnje šolsko leto smo projekt na šoli nadgradili tudi z izdelovanjem ladjic iz odpadnega papirja. Znani mariborski humanitarec Boris Krabonja je namreč Slovence pozval k akciji, da se zbere 6 milijonov ladjic za 6 milijonov žrtev holokavsta. Z veseljem smo se akciji pridružili tudi mi. 

(Skupno 144 obiskov, današnjih obiskov 1)