Naša šola bo naslednji dve leti del mednarodnega projekta, katerega glavni cilj je spoznavanje kulturne dediščine.

Skozi dve šolski leti bomo sodelovali z učenci na šoli v Romuniji, Turčiji, Španiji, Estoniji in Portugalski.

Seznanili se bomo z načinom življenja, kulturo in navadami.

Spoznali bomo njihove plese, pesmi, ljudska glasbila, stare igre, kulturne spomenike, tipično hrano in kako poteka pouk na njihovih šolah.

Tudi učenci naše šole boste skozi zapise, fotografije in videoposnetke ostale šole seznanili z našimi ljudskimi plesi, pesmimi, glasbili. In jim seveda predstavili našo šolo, kraj Mislinjo in našo državo Slovenijo.

In ker v četrtek, 26. 9. 2019, obeležujemo Evropski dan jezikov, dan ko se še posebej spomnimo kako pomembno je poznavanje tujih jezikov, se v tem tednu na šoli vsak dan pozdravljamo malo drugače.