Naša šola je v šolskem letu 2019/20 preko SPIRIT- a pridobila sredstva za izvedbo podjetniških aktivnosti za učence osnovnih šol. S projektom  MLADIM SE DOGAJA smo pričeli sredi septembra. Učenci, ki smo sodelovali v štirih podjetniških delavnicah, ki so potekale na šoli, smo se v petek, 11. 10. 2019, odpravili v Završe, kjer je potekal STARTUP vikend.

Na tem dvodnevnem dogodku smo poskušali uporabiti znanje, ki smo ga pridobili v delavnicah in opraviti prezentacijo svojega poslovnega načrta.

Naše rešitve »problemov« so člani komisije ocenjevali iz več vidikov.  Lotili smo se  težav(ic)e  lepljivih prstov, ko nam v vročih dneh sonce topi sladoled; okolju prijaznega pridobivanja električne energije; spopadanja s stresom in celo postavljanja bivalnih modulov. Ne-le da smo bili izvirni, samoiniciativni in zelo zavzeti, ob vsem tem smo zelo uživali in bili nad svojimi končnimi izdelki še sami navdušeni.