TJA

SLJ

Tema: Prežihov Voranc, Potolčeni kramoh

V berilu poišči zgodbo Potolčeni kramoh in jo preberi. V zvezek si prepiši razlago vseh besed, ki jo imaš ob besedilu.

Izpiši si še besede/besedne zvez, ki jih ne razumeš dobro, s pomočjo SSKJ (fran.si) zapiši njihov pomen.

TJA

1. DZ, str. 40/1-4 – Pošiljam rešitve. Preglej!

2. UČ, str. 50
V zvezek napiši nalov BOARDING SCHOOL, nato sledi vsem navodilom na tej strani in reši naloge. Vse odgovore zapiši v zvezek. Rešitve sledijo jutri.

Med branjem si podčrtaj neznane besede in njihov pomen poišči v spletnem slovarju PONS. Poslušaj tudi izgovorjavo novih/neznanih besed. Besede si izpiši v zvezek.

ANGLEŠČINA

Bralno razumevanje: U/50 Boarding school

Preberi besedilo in reši nal. 2, 3, 4, 5.

Nal. 2: Poveži vprašanja z ustreznim odstavkom.

Nal. 2: Odgovori na vprašanja (v besedilu podčrtaj odgovor!)

Nal. 3: V besedilu poišči glagole, tako da dobiš ustrezne besedne zveze.

Nal. 4: Preberi vprašanja in odgovori. Sedaj dopolni svoj ponedeljkov sestavek s temi odgovori. Razmisli, kaj bi lahko napisal, kam bi lahko dopisal povedi, si kaj od tega že napisal. Morda se ti porodi še kakšna ideja…

Do petka reši DZ/44. Odgovore pošlji na moj mail (v Wordu, slika)

ZGODOVINA

Svoje znanje utrdijo s pomočjo interaktivnih vaj  https://interaktivne-vaje.si/zgodovina/zgodovina_zbirke.html, tema Grčija.

GEO

TEMATIKA – POVRŠJE AZIJE

(navodila imajo v SU)

SLOVENŠČINA 7. b razred

TEMA: LOVRO KUHAR PREŽIHOV VORANC, POTOLČENI KRAMOH

V berilu poišči zgodbo Lovra Kuharja Potolčeni kramoh in jo preberi.

V zvezek (pod književnost) zapiši ime avtorja ter naslov zgodbe, nato pa prepiši razlago vseh besed, ki jih imaš ob besedilu.

Izpiši si še besede/besedne zveze, ki jih v zgodbi ne razumeš dobro, in s pomočjo Slovarja slovenskega knjižnega jezika ( na strani fran.si) zapiši njihov pomen.

Želim ti uspešno delo in užitek pri branju.

Danes boste ponovili znanje o trikotnikih.

1. Preglejte naloge iz učbenika (str. 154), rešitve so pripete k elektronskemu sporočilo, najdete jih tudi v spletni učilnici. Naloge iz zbirke pa preglejte s pomočjo rešitev v zbirki. Postopkov pri načrtovanju ni potrebno napisati, v rešitvah so zapisani so zato, da si lažje pregledate nalogo in rešite naloge, kjer ste imeli težave.
  2. Danes boste v zbirki vaj rešili naloge: Z2, str. 95, nal. 1 – 7. Pri drugi nalogi izračunajte še zunanje kote, pri b in c primeru pa poimenujte tudi stranice teh dveh trikotnikov.

Ker so pri delovanju spletne učilnice občasno težave, lahko namesto postavljanja vprašanj v forumu, vprašanja pošiljate po elektronski pošti na moj naslov.

ŠPORT (DEKLICE)

TEORETIČNI DEL:

– preberi besedilo na spodnji povezavi; mogoče bo kateri prišel prav recept ali pa se boste ob branju vsaj malo nasmehnile 🙂

PRAKTIČNI DEL:

– kompleks gimnastičnih vaj za splošno ogrevanje

– šola teka (2x nizki, 2x srednji in 2x visoki skiping, hopsanje, tek s poudarjenim odrivom, atletski poskoki, škarjice..)

– 45 min hitre hoje po razgibanem terenu (gor-dol)

– vaje za moč; klasične ali stabilizacija

ŠPORT (DEČKI)

–  kompleks gimnastičnih vaj za splošno ogrevanje

– šola teka  ( 2x nizki, 2x srednji in 2x visoki skiping, hopsaanje, tek s

poudarjenim odrivom, atletski poskoki,  škarijce..)