ŠPORT

RAVNOTEŽNOSTNI  IZZIVI

Cilji:

• Razvija koordinacijo celega telesa.
  • Izvaja vaje za pravilno telesno držo.
  • Pridobiva ravnotežje in smisel za orientacijo.
  • Navaja se na poštenost pri igri.

• Telo dobro ogrej.
  • Izvedi nekaj gimnastičnih vaj.
  • Ravnotežnostne naloge

– Iz stoje preidi v sedeč položaj in nazaj; pri tem si ne smeš pomagati z rokami, prekrižati nogi ali poklekniti na kolena.

– Poklekni na tla, iztegni desno nogo nazaj in levo roko naprej; zadrži ta položaj; nato iztegni levo nogo in desno roko; poskusi iztegniti eno nogo in obe roki.

– Stoj, roko daj za hrbet, z drugo roko se primi za zapestje; počasi počepni, z iztegnjeno roko se poskusi dotakniti tal za sabo.

– Stoj na eni nogi, z rokami objemi koleno druge noge in skušaj poljubiti koleno.

– Stoj, dvigni nogo, z nožnim palcem se poskusi dotakniti čela; poskusi še z drugo nogo.

– Vdeni šivanko: skleni roki pred seboj, skozi roki stopi najprej z eno, nato še z drugo nogo, tako da boš na koncu sklenjeni roki imel za hrbtom.

– Enako kot zgoraj, samo v ležečem položaju.

• Pri izvajanju nalog pazi na varnost.

ŠPORT

RAVNOTEŽNOSTNI  IZZIVI

Cilji:

• Razvija koordinacijo celega telesa.
  • Izvaja vaje za pravilno telesno držo.
  • Pridobiva ravnotežje in smisel za orientacijo.
  • Navaja se na poštenost pri igri.

• Telo dobro ogrej.
  • Izvedi nekaj gimnastičnih vaj.
  • Ravnotežnostne naloge

– Enako kot zgoraj, samo v ležečem položaju.

• Pri izvajanju nalog pazi na varnost.

SLOVENSKI JEZIK

OD DOMA DO RIBNIKA – OPIS  POTI

Cilji:

• Glasno ali šepetajoče berejo kratka preprosta opisovalna besedila.
  • Ustno povzamejo bistvene podatke.
  • Vrednotijo zanimivost, razumljivost, resničnost besedila in utemeljijo svoje mnenje.
  • Izražajo svoja občutja med branjem.
  • Vrednotijo svojo bralno zmožnost in načrtujejo, kako jo bodo lahko izboljšali.

Naloga:

• Odpri učbenik na strani 62.
  • Preberi opis poti od doma do ribnika.
    • Je bilo besedilo razumljivo?
    • Se ti je zdelo besedilo težko? Zakaj? Kaj v besedilu je bilo težko razumljivo?
    • Ali je bilo besedilo zanimivo? Kaj še posebej? Zakaj? Kaj novega si izvedel?
    • Ali je besedilo resnično? Kako veš?
  • V zvezek opiši pot  od  doma do šole. Opis poti fotografiraj in mi ga naj starši pošljejo na mail.

SLOVENSKI JEZIK

OD DOMA DO RIBNIKA – OPIS  POTI

Cilji:

• Glasno ali šepetajoče berejo kratka preprosta opisovalna besedila.
  • Ustno povzamejo bistvene podatke.
  • Izražajo svoja občutja med branjem.

Naloga:

• Odpri učbenik na strani 62.
  • Preberi opis poti od doma do ribnika.
    • Je bilo besedilo razumljivo?
    • Ali je bilo besedilo zanimivo? Kaj še posebej? Zakaj? Kaj novega si izvedel?
    • Ali je besedilo resnično? Kako veš?
  • V zvezek opiši pot  od  doma do šole.

UTRJEVANJE SEŠTEVANJA NA MOJI MATEMATIKI

Cilji:

• Sešteva in odšteva v množici naravnih števil do 100, vključno s številom 0, brez prehoda.

Naloga:

• Utrjuj seštevanje do 100 brez prehoda čez desetico na spletni strani:

moja matematika

UTRJEVANJE SEŠTEVANJA NA MOJI MATEMATIKI

Naloga:

• Utrjuj seštevanje do 100 brez prehoda čez desetico na spletni strani:

GLASBENA UMETNOST

Pesem: RAC, RAC, RACMAN

Cilji:

• Ob poslušanju skladbe ugiba vsebino.
  • Poje in ritmizira pesem po grafičnem zapisu.

Naloga:

• V deželi lilibi, šolska ulica/glasbena umetnost/pesmica 2 poišči pesem Rac, rac, racman in jo poslušaj.

• Pesmico se nauči na pamet. Ko jo boš znal, jo lahko spremljaš z lastnimi glasbili ali z glasbili, ki jih najdeš doma (bobni, kuhalnice, žlice, ..).

GLASBENA UMETNOST

Pesem: RAC, RAC, RACMAN

Cilji:

• Ob poslušanju skladbe ugiba vsebino.
  • Poje in ritmizira pesem po grafičnem zapisu.