SPOZNAVANJE OKOLJA – Pripravi sadno solato

Pri pripravi sadne solate ali sadne kupe prosi za pomoč starše.

Pripravi si sadje, ki ga imaš doma in ga operi. Starše prosi za nožek, desko in skledo. Na deski nareži sadje in ga vsuj v skledo, kjer ga zmešaš. Lahko dodaš sok limone.

Sadje razdeliš v manjše skodelice. Če imate smetano jo lahko stepeš in dodaš na vrh sadja.

Po delu pospravi ostanke od sadja v koš za biološke odpadke ali na kompost in pomij posodo ter očisti mizo.

ŠPORT –  Igre v naravi

Poiščite primerno strm klanec.

• Hodiš po klancu navzgor, navzdol in prečno.
  • V počasnem tempu hodi naprej in navzgor. Pozoren bodi na postavljanje stopal in nagib telesa.
  • Z vrha klanca hodiš navzdol. Pozoren bodi na postavljanje stopal, večino stopaj na pete.
  • Prečkaš pobočje – stopala postavljaš prečno/počez, tako da te v strmini zadržita.

SLOVENŠČINA – Velika tiskana črka S

Učenci naštevajo besede, ki se začnejo na glas S. V deželi Lilibi pogledajo, kako se zapiše črka S.

• V roke vzamejo avtomobilček in z njim vozijo po tleh v obliki črke S, zraven izgovarjajo vlečejo glas ssssssss. To lahko izvajajo tudi zunaj na prostem, na pesku, če nimaš avtomobilčka vzemi palico, drugo igračo…

Črko S še na veliko pišeš v zvezek (SLJ), nato eno vrsto čez dva prostorčka, dve vrsti črk čez en prostorček.

Nato iščejo besede s črko S na sredini (jih narišejo v zvezek) in besede s črko S na koncu (jih tudi narišejo v zvezek). Lahko jih tudi napišejo.

Sledi delo v DZO (delovni zvezek s črkami) str. 44.

Pri zgornjih sličicah na obeh straneh pobarvajo okence z rumeno, kjer slišijo glas S. Tisti, ki znajo sami, s svinčnikom zapišejo besede. Nato rešijo in preberejo stran 44 in vsi preberejo še besedilo z zvezdico na strani 45.

MATEMATIKA – Števila do 20

Igra BUM-štetje (starš in otrok) štejeta od 1 do 20.Dogovotite se, da bo igro začel otrok s številko 1, nadaljuje starš s številko 2, zopet otrok s številko 3….itd. Dogovorita se,da pri vsaki 5. številki ne izgovori števila ampak reče BUM.

1,2,3,4,BUM,6,7,8,9,BUM,11,12,13,14,BUM,16,17,18,19,BUM

Nato lahko igro ponovita in se dogovorita za vsako 2.številko….izrečeš BUM.

• Reši naloge v SDZ/ str.17