Četrtek, 27. oktobra 2022, je bil za prvošolce poseben dan, saj so bili sprejeti v šolsko skupnost. Pri tem so jim pomagali njihovi botri, osmošolci, kateri so jih obiskali že v času družabnih odmorov.

Krajši kulturni program so pripravili osmošolci pod mentorstvom knjižničarke Taje, ki vodi šolsko skupnost.

Nagovorila jih je tudi gospa ravnateljica. V svojem nagovoru je poudarila pomembne vrednote, kot sta medsebojno sodelovanje in spoštovanje, ter izrazila navdušenje nad tem, da bodo prvošolci z današnjim dnem postali del velike šolske skupnosti.

Predsednica šolske skupnosti Neža je nato vse prvošolce povabila k zaobljubi. Z njo so obljubili, da se bodo pridno učili, upoštevali šolska pravila, si med seboj pomagali in spoštovali učitelje.

Ob zaključku so prvošolci od svojih botrov dobili v dar slikanico Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib, katero jim podarja Bralna značka v sodelovanju s Hoferjem ter kotno knjižno kazalo, katero so izdelali osmošolci za svoje varovance.

Vsem prvošolcem želimo, da bi bili na svoji nadaljnji poti veseli in čim bolj uspešni.