Likovno-literarni natečaj »Z branjem do zvezd« spodbuja mlade k branju knjig in kreativnemu ustvarjanju. V natečaju so letos sodelovale Madžarska, Hrvaška, Srbija, kjer je učni jezik hrvaščina, naša šola je bila povabljena kot gostujoča.

Na OŠ Mislinja smo v natečaju sodelovali učenci od sedmega do devetega razreda. Vsi prijavljeni smo morali prebrati knjigo Arthurja Conana Doyla; Po poteh Scherlocka Holmesa: Študija v škrlatnem. Po prebrani knjigi smo morali pripraviti plakat z naslovom Ljubim London. Pri tem smo se morali držati navodil za izdelavo, upodobiti smo morali svoj pogled in mišljenje o knjigi.

Za zaključek natečaja nas je 11 sodelujočih učenk odšlo v petek, 5.5.2023, na zaključno mednarodno prireditev v Čakovec. Spremljali sta nas učiteljica Leja Oder in psihologinja Neža Kos in tudi predstavnica občine Natalija Križaj, novinarka, ki nas je intervjuvala. Tam smo se najprej udeležili otvoritvene slovesnosti in otvoritev njihovega zaključnega tekmovanja. Za tem smo poslušali predstavitve plakatov različnih šol, ki so bile zelo zanimive. Žal je vse potekalo v hrvaščini in včasih nismo razumeli vsega, kar so nam povedali. Plakati so bili zelo lepi in ustvarjalni. Sredi predstavitev smo imeli kosilo, za tem pa organiziran ogled Čakovca. Čakovec se nama je zdel zelo zanimiv in lep. Najbolj so nam bili všeč grafiti, kipi, cerkev in zelo poraščen park.

Ko smo se vrnili, smo si ogledali še par predstavitev, nato pa smo bili na vrsti tudi mi. Povedale smo obnovo zgodbe, ki smo jo predstavile v slovenščini. Plakat je predstavila Pija Pogorevc, ki ga je tudi narisala. Zvečer smo se vrnili nazaj v Mislinjo.

Ta natečaj se nama je zdel izviren, drugačen od tega, kar počnemo običajno. Všeč nama je bilo, da smo za izbrano knjigo brali kriminalko in da smo si motiv plakata ter način risanja izbrali popolnoma sami. Poleg tega pa smo potem lahko sodelovali na mednarodni prireditvi. Ta natečaj se nama zdi zanimiv način spodbujanja mladih k branju in ustvarjanju.

Za konec bi se radi zahvalili tudi vsem našim donatorjem, ki so nam omogočili obisk prireditve v Čakovcu.

Sodelujoči v projektu smo bili: Taja Godec, Milena Vranjek, Nuša Majcen, Hana Kure , Manca Merčnik, Eva Šurbek, Tara Aiken Tasič, Pija Pogorevc, Tea Klemenc , Ela Ester Tovšak, Vita Kovač, Nika Pirtošek in Jakob Kurmanšek.

Naši mentorji: Vesna Robnik, Neža Kos, Leja Oder, Milan Bajželj.

Zapisali: Taja Godec in Milena Vranjek, 9.a

LIKOVNO-LITERARNI »NATEČAJ Z BRANJEKM DO ZVEZD« – UČENCI OŠ MISLINJA NA OBISKU V ČAKOVCU

Likovno-literarni natečaj »Z branjem do zvezd« spodbuja mlade k branju knjig in kreativnemu ustvarjanju. V natečaju so letos sodelovale Madžarska, Hrvaška, Srbija, kjer je učni jezik hrvaščina, naša šola je bila povabljena kot gostujoča.

Na OŠ Mislinja smo v natečaju sodelovali učenci od sedmega do devetega razreda. Vsi prijavljeni smo morali prebrati knjigo Arthurja Conana Doyla; Po poteh Scherlocka Holmesa: Študija v škrlatnem. Po prebrani knjigi smo morali pripraviti plakat z naslovom Ljubim London. Pri tem smo se morali držati navodil za izdelavo, upodobiti smo morali svoj pogled in mišljenje o knjigi.

Za zaključek natečaja nas je 11 sodelujočih učenk odšlo v petek, 5.5.2023, na zaključno mednarodno prireditev v Čakovec. Spremljali sta nas učiteljica Leja Oder in psihologinja Neža Kos in tudi predstavnica občine Natalija Križaj, novinarka, ki nas je intervjuvala. Tam smo se najprej udeležili otvoritvene slovesnosti in otvoritev njihovega zaključnega tekmovanja. Za tem smo poslušali predstavitve plakatov različnih šol, ki so bile zelo zanimive. Žal je vse potekalo v hrvaščini in včasih nismo razumeli vsega, kar so nam povedali. Plakati so bili zelo lepi in ustvarjalni. Sredi predstavitev smo imeli kosilo, za tem pa organiziran ogled Čakovca. Čakovec se nama je zdel zelo zanimiv in lep. Najbolj so nam bili všeč grafiti, kipi, cerkev in zelo poraščen park.

Ko smo se vrnili, smo si ogledali še par predstavitev, nato pa smo bili na vrsti tudi mi. Povedale smo obnovo zgodbe, ki smo jo predstavile v slovenščini. Plakat je predstavila Pija Pogorevc, ki ga je tudi narisala. Zvečer smo se vrnili nazaj v Mislinjo.

Ta natečaj se nama je zdel izviren, drugačen od tega, kar počnemo običajno. Všeč nama je bilo, da smo za izbrano knjigo brali kriminalko in da smo si motiv plakata ter način risanja izbrali popolnoma sami. Poleg tega pa smo potem lahko sodelovali na mednarodni prireditvi. Ta natečaj se nama zdi zanimiv način spodbujanja mladih k branju in ustvarjanju.

Za konec bi se radi zahvalili tudi vsem našim donatorjem, ki so nam omogočili obisk prireditve v Čakovcu.

Sodelujoči v projektu smo bili: Taja Godec, Milena Vranjek, Nuša Majcen, Hana Kure , Manca Merčnik, Eva Šurbek, Tara Aiken Tasič, Pija Pogorevc, Tea Klemenc , Ela Ester Tovšak, Vita Kovač, Nika Pirtovšek in Jakob Kurmanšek.

Naši mentorji: Vesna Robnik, Neža Kos, Leja Oder, Milan Bajželj.

Zapisali: Taja Godec in Milena Vranjek, 9.a

(Skupno 193 obiskov, današnjih obiskov 1)