Devetošolci so se udeležili delavnice Zavoda Vozim in Mladinskega centra Dravinjske doline v okviru projekta Najdi.se, ki naslavlja duševno zdravje mladih.

Spoznali smo Luko, ki je zaradi hude poškodbe hrbtenjače postal tetraplegik. Z nami je delil svojo zgodbo, spregovoril je o ovirah, preizkušnjah življenja, o tem kje je našel oporo, motivacijo in kakšno je njegovo življenje sedaj.

V drugem delu so devetošolci razmišljali tudi o svojih duševnih stiskah in se preizkušali v nudenju besed opore drug drugemu. Na delavnici smo se naučili, da ima vsak svojo zgodbo in se sooča s svojimi težavami. “Če si v stiski, poišči nekoga za pogovor, nekoga, ki mu zaupaš,” je bil nasvet Luke. Kot je povedal, je njemu življenje spremenilo le pet besed, ki mu jih je izrekel oče: “Sine, ti si moj čudež!”

Besede imajo moč, bodimo opora drug drugemu.