Vsaka šola je poseben svet zase, ki mavrično zaživi v začetku septembra in tiho ugasne konec junija. V tem živopisanem svetu veljajo določena pravila, obveznosti, zakonitosti, pa tudi prijetnosti, igrivost in “lumparije”, ki se nam za vse življenje vtisnejo v spomin. Spomini na prvi šolski dan potujejo z nami vse življenje…

Spoštovani učenci in učenke, verjamem, da boste v življenje in delo šole vnesli nove ideje. Želim vam, da bi z veseljem prihajali v našo šolo in da bi z veliko vnemo sprejemali znanje. Bodite vedoželjni in nasmejani. Pomagajte drug drugemu, bodite med seboj strpni in prispevajte svoj delež v sožitju sobivanja.

Cenjeni sodelavci, prepričana sem, da ste polni ustvarjalnih idej in zamisli, kako to šolsko leto pouk pripraviti zanimiv, in kvaliteten. Verjamem, da skupaj zmoremo več. Zavedajmo pa se tudi, da je naš poklic nekaj posebnega, in da je dober učitelj, ki je predan svojemu delu, pravo poslanstvo in dragocenost.

Vsem učencem, njihovim staršem, učiteljem in delavcem šole želim uspešno in zanimivo šolsko leto.

Vaša ravnateljica