ANGLEŠČINA

Tema: Moj dan: priprava na govorni nastop

Cilji: utrjevanje že poznanega besedišča za dnevna opravila

utrjevanje naučenega besedišča o uri

ura

Poslušaj pesmico: THIS IS THE WAY…early the morning

večkrat preberi poimenovanje spodaj naštetih dnevnih opravil, jih prepiši v zvezek in pripiši pomen (pomagaj si s pesmico).

MY DAY

Wash my face….Umijem obraz

Comb my hair

Brush my teeth

Get dressed

Go to school

Poslušaj pesmico: THIS IS THE WAY WE GO TO BED…every evening

večkrat preberi poimenovanje spodaj naštetih dnevnih opravil, jih prepiši v zvezek in pripiši pomen. (pomagaj si s pesmico).

Take my bath

Put on my pajamas

Brush my teeth

Read a book

Say goodnight

Go to sleep

Reši nalogo v DZ stran 84

Ura

Poslušaj pesmico MR UPSIDE – DOWN

Pesmico poslušaj.

Pesmico večkrat preberi (učbenik stran 59).

To pesmico poišči v DELOVNEM ZVEZKU in dopolni manjkajoče besede.

PRIPRAVA NA GOVORNI NASTOP

Deček Max je opisal svoj dan.

Preberi spodnji opis.

Zapis prepiši v zvezek. Uro moraš zapisati z besedo.

Pomagaj si s tabelsko sliko (What ‘ s the time?) v zvezku.

MY NAME IS MAX AND THIS IS MY DAY

I wake up at 7h15.
At 7h20 I get up.
I get dressed at 7h25.
I have my breakfast at 7h30.
At 7h40 I brush my teeth .
I go to school at 8h10.
I have lunch at 12h30.

At 16h35 I go home.
I play tennis from 17h30 to 18h15.
I do my homework at 18h30.
At 19h40 I have a shower.
I have dinner at 20h.
I watch TV from  20h15 to 21h10.
I clean my teeth at 21h35.
At 21h40 I read a book.
I go to bed at 22h.

Oba zapisa v zvezku poslikaj in posreduj na moj elektronski naslov!

Gibalna pesmica: WAKA WAKA THIS TIME FOR AFRICA

Ne pozabi, da se je potrebno med delom tudi razmigati!!

ZA ODPIRANJE SPLETNIH NASLOVOV:

na tipkovnici hkrati stisneš tipko Ctrl in klikneš na odebeljen zapis pesmice oz. vaje

SLJ

Spoznal/-a si že, da je pripovedovalno besedilo zgrajeno iz uvoda, jedra in zaključka, prav tako si se seznanil, kaj pišemo v uvodu, jedru in zaključku. Danes pa boš to znanje uporabil in zapisal pripovedovalno besedilo.

1. Preglej in preberi miselni vzorec, ki sem ti ga včeraj pregledala (v priponki je miselni vzorec, ki ti naj služi kot pomoč)
  2. Dobro preberi 5. nalogo v delovnem zvezku na strani 15, kjer boš spoznal korake med nastajanjem pripovedovalnega besedila.
  3. Poglej si video posnetek o nastajanju pripovedovalnega besedila.

https://folio.rokus-klett.si/?credit=GSJ5SDZ1&pages=73&layout=single (Klikni na Oglej si posnetek)

1. Reši 6. nalogo v delovnem zvezku na strani 15.
  2. Zapis doživljajskega spisa mi pošlji. Lahko fotografijo zapisa v zvezku ali pa kot priloga Wordovega dokumenta. Časa imaš do ponedeljka, 30. 3. 2020.

MAT

Danes boš preveril svoje znanje.   Reši naloge na strani 28, 29 in 30.  Rešitve preveri s pomočjo www.radovednih-pet.si.

Napiši mi, koliko časa si porabil za reševanje vseh nalog in kje si imel največ težav.

NIT

Poglej si prilogo, ki je napisana v programu power point. Delaj po navodilih, ki so zapisana v priponki.

ŠPO (poglej tabelo spodaj)

ŠPORTNIH 5×5

Pred teboj so različne naloge za razvijanje vzdržljivosti, moči, ravnotežja in raztezanja. Vsak dan si izberi 5 vaj, po eno iz posamezne skupine (vzdržljivost, moč, prosti čas, ravnotežje, raztezanje). Ko vaje enega dneva opraviš, kvadratke pobarvaj z enako barvo. Ko opraviš vse naloge, mi lahko fotografijo tabele ali slikico/posnetek kakšne vaje pošlješ na moj elektronski naslov petra.koren@guest.arnes.siVELIKO ZABAVE!!! To je vaja, ki naj traja do torka, 31. 3. 2020 (vsak dan).