ŠPORT

Danes vam v priponki pošiljam malo spremenjeno družabno igro Človek ne jezi se. Če so vam bile všeč Kače in lestve, vam bo mogoče tudi ta. Priložena so tudi pravila, ki pa si jih seveda lahko priredite po vaši izbiri. In če si priloge ne boste mogli sprintati, tudi nič hudega. Porabite idejo in si narišite kakšno svojo igro, uporabite vaje iz igre po svoje ali pa se domislite čisto kaj drugega. Važno je, da ostanete aktivni, kar v teh, s soncem obsijanih dneh najbrž ne bo pretežko, kajne?

Pravila za igro ČLOVEK NE JEZI SE

SLJ

SKRB ZA ZDRAVJE

Ker je danes svetovni dan zdravja, boste malce razmišljali in reševali naloge na to temo.

1. Najprej razmisli o tem, kako sam skrbiš za svoje zdravje.

(Prehrana, gibanje, cepljenje, redni zdravniški pregledi, druženje s prijatelji (sedaj po spletnih omrežjih, telefonu, video klici), obisk zdravnika ob bolezenskem stanju, zaščita pred okužbami….

1. Preberi besedila v DZ str. 54, 55 in 56.
  2. Ustno odgovori staršem na vprašanja v SLJ DZ str. 54, 55 in 56.
  3. Odgovori tudi pisno v zvezek naloge DZ 54/1, 55/1, DZ 56/1 pa kar v DZ.

MAT

ČRTE, TOČKE

1. Preberi razlago snovi o črtah in točki v MAT 3. del DZ str. 10.

Nato preveri z vrvico ali s sukancem katera črta je daljša? To narediš tako, da  vrvico ali sukanec položiš najprej na modro črto, nato položiš izmerjeno razdaljo ob merilni trak (ravnilo) ter napišeš  ali si zapomniš koliko je dolga.  Nato na enak način izmeriš še zeleno. Tako:  vrvico položiš na zeleno črto – raztegni ob ravnilo in izmeri ter napiši meritev.  Vpiši na črti rešitvi v DZ.

1. Po navodilih reši naloge v DZ str. 10, 11 in 12
  2. V zvezek napiši naslov

ČRTA in TOČKA

Poznamo: ravne, krive, sklenjene, nesklenjene in lomljene črte. Ravne črte rišemo z ravnilom, krive s prosto roko, s šablono ali s šestilom.

Kjer se dve črti sekata, označimo s križcem in veliko tiskano črko. Temu mestu rečemo točka.

Reši še spodnje naloge.

1. Naloga – z zeleno nariši 4 poševne črte.
  2. Naloga – z modro nariši 4 vodoravne črte.
  3. Naloga – rdečo nekaj navpičnih črt.
  4. Naloga – s svinčnikom nariši 2 nesklenjene krive črte in 2 sklenjene krive črte.
  5. Naloga – s svinčnikom nariši ravno črto ter nanjo nariši 5 točk (označi jih z velikimi tiskanimi črkami). Nato nariši skozi točke krivo črto.

Ne pozabi  končati (včerajšnje) naloge na spletni matematiki.

ANGLEŠČINA

Tema: Šolske potrebščine (slikovni slovar)

Cilji: ponovitev besedišča za šolske potrebščine

Poslušaj in klikni na pravilno šolsko potrebščino.

• SLIKOVNI SLOVAR

Izberi kartice za ŠOLO (ki si jih zadnjič izrezal) in si v zvezek naredi slikovni slovar. Dodaj tudi te potrebščine.

Medtem, ko delaš slikovni slovar, se lahko razgibaš ob tej pesmici.

• Svoj slikovni slovar mi posreduj kot fotografijo.