MAT

ŠTEVILA DO 1000 (štejem in zapisujem)

• Ponovil/-a boš svoje znanje o številih so 1000: štel/-a, pisal/-a števila s številko in besedo ter ponovil/-a kako se označujejo števila z desetiškimi enotami na pozicijskem računalu. Pomembno:

Stotice  – S  pišemo in označujemo zeleno;

Desetice – D pišemo in označujemo z rdečo;

Enice  –   E  pišemo  in označujemo in z modro.

• Oglej si posnetek in aktivno sodeluj na youTube  https://youtu.be/1QVaXqYa9ho
  • Naredi naloge, ki so predlagane ne koncu posnetka.
  • Upam, da si se držal navodil, da stotice pišemo skupaj in ločeno od števil do sto, ki jih zapisujemo skupaj. Npr. 823 – osemsto  triindvajset
  • Nato reši naloge v DZ 3. del na straneh 16 in 17, da utrdiš svoje znanje.

SLJ

BINA ŠTAMPE ŽMAVC: SMEHASTA PESEM

1. V berilu na strani 21 dvakrat glasno preberi pesem Bine Štampe Žmavc z naslovom Smehasta pesem.
  2. V zvezek zapiši naslov svoje pesmi. (Na primer: Marko Rošer: MARKOVA PESEM)
  3. Sedaj zapiši svojo pesem. V njej nam lahko poveš: kaj vse rad/-a počneš, česa ne maraš, česa te je strah, kaj obožuješ, kaj delaš v prostem času … Pesem naj ima vsaj dve kitici. Pesem tudi ilustriraj.

Če ti je pesem težko sestaviti, lahko zapišeš v obliki z zgodbice z vsaj 10 povedmi.

Pošlji fotografijo domačega dela.

ŠPORT

Za jutrišnjo uro ŠPO vam pošiljam “žabico” 🙂 No, ni živa in še sami jo boste morali narediti, verjetno pa ste jo izdelovali že kdaj prej in vam ne bo vzelo veliko časa. Naloge v njej bodo seveda športno obarvane, namen pa je da se malo pozabavate in vmes še “pomigate”.

NAVODILA za izdelavo najdete v filmčku, ki je v priponki. Kot sem že napisala, pa vas bo verjetno večina znala “žabico” izdelati tudi brez njih.

NAVODILA za igro so priložena v priponki. V njej najdete tudi nekaj fotografij moje “žabice”, ki vam bodo pomagale pri izdelavi vaše. Seveda pa si lahko naredite kakšno čisto po svoji izbiri. Če boste imeli možnost, bom vesela fotografije kakšne “žabice”, ki je nastala čisto po vaših željah. Bodite ustvarjalni! Če bo energije še vedno preveč, pa odigrajte še kakšno igro Človek ne jezi se.

ORIGAMI – ŽABICA, Katja U.

ANGLEŠČINA

Tema: Šolske potrebščine (utrjevanje znanja)

Cilji: ponovitev besedišča za šolske potrebščine

Poslušaj in pobarvaj slikico.

Poslušaj in slike prenesi v ustrezna polja.

• UTRJEVANJE BESEDIŠČA

Poišči kartice za šolo. Poglej tudi slikovni slovar, ki si ga naredil prejšnji teden. Večkrat preberi besedice in tako dobro ponovi besedišče.

• Reši UČNI LIST, ki ga že imaš prilepljenega. (vsako besedico išči z drugo barvico)

Medtem, ko rešuješ učni list, se lahko razgibaš ob tej pesmici.