Otroci in delavci Osnovne šole Mislinja smo bili povabljeni, da pomislimo na tiste, ki morajo trpeti posledice nesmiselne vojne, ki še vedno traja v Ukrajini. Zgubili so svoje prijatelje, očeta, mamo, otroka. Zgubili so dom, zdravje ter se podali na pot iskati mir v neznane kraje ali pa so ostali okleščeni znotraj zidov in mest, kjer zaradi vojske ni izhoda, ni vode, ni hrane. Zelo težko predstavljiva situacija, ko jo gledamo iz oddaljenosti.

V imenu vseh, ki so veliko izgubili, se iskreno se zahvaljujemo za vaš dar, ki ste ga prispevali. Vse kar ste prinesli v šolo, je že prispelo v Kijev do tistih, ki nimajo.

V galeriji so slike iz šolskega zbirnega mesta ter tovornjaka, s katerim so odpeljali v Kijev 5,2 toni zbranih stvari iz Koroške.

Prepričani smo, da nam je uspelo pomagati in polepšati svet ter pomagati zmanjšati stisko v Ukrajini.