V sredo, 7. 2. 2024, smo s proslavo v dvorani Lopan obeležili slovenski kulturni praznik – Prešernov dan.

Ob kulturnem prazniku ne obeležujemo le spomina na našega največjega slovenskega pesnika, ampak se spomnimo tudi drugih ustvarjalcev slovenske kulture. Leto 2024 je posvečeno generalu Rudolfu Maistru, zato smo si lahko v dvorani ogledali razstavo o tem generalu in pesniku, čigar 150. obletnico rojstva in 90. obletnico smrti zaznamujemo v tem letu.

Kulturni program so skupaj s svojimi mentorji iz Glasbene šole Slovenj Gradec pripravili učenci naše šole.

S šolskim letom 2023/2024 je naša šola pridobila naziv kulturna šola. Zato nas je na proslavi obiskal tudi gospod Mihael Šuler, predstavnik Javnega sklada Republike Slovenije za kulturne dejavnosti območne enote Slovenj Gradec.

(Skupno 131 obiskov, današnjih obiskov 1)