V petek, 5. aprila 2024, smo na naši šoli obeležili dan zdravja.

Že od ranih jutranjih ur in vse do konca šolskega dne so na šoli potekale različne aktivnosti za vse učence naše šole, ki jih je pripravil tim Šole dobrega počutja.

Na postajah 1, 2, 3, 4, 5 in 6 so se učenci lahko preizkusili v zanimivih aktivnostih, ki so od njih zahtevale dobre reflekse, medsebojno sodelovanje in gibalne spretnosti.

Učenci 6. razredov so v kuharski delavnici pripravljali različne vrste štrukljev za Štrukljarno Krokarček – degustacije so se udeležili vsi učenci.

O nasilju sta z učenci spregovorila policist Matej in gospa Lucija Čevnik.

Iz Centra za krepitev zdravja so nas obiskali

• dietičarka, ki je z učenci debatirala predvsem o sladkih in energijskih pijačah,
  • medicinska sestra, ki je za učence pripravila delavnico temeljnih postopkov oživljanja in
  • psihologinja, s katero so učenci spregovorili o duševnem zdravju.

Šestošolci so plesali na plesni delavnici, spretnosti sedmošolcev pa so preizkusili taborniki.

Ena skupina se je preizkusila tudi v cirkuških spretnostih.

Seveda niso manjkali vsem dobro znani športi, kot so atletika, odbojka in fitnes.

Matic Novak, zdravstvenik, ki je po težki preizkušnji našel nov smisel v svojem življenju, je učencem 6. in 7. razredov predstavil svojo zgodbo in jim pokazal nekaj tehnik, kako reagirati, ko si v stiski.

Svoje znanje o zdravem načinu življenja so učenci preizkusili na kvizu, predstavniki Rotary kluba pa so jih pozvali k dobrodelnosti in k aktivni vključitvi v projekt Podari trenutek.

Dan je bil pester in zanimiv in ob koncu dneva smo si vsi na šoli zaželeli še več takšnih dni.