Čezmejno sodelovanje s Tretjo osnovno šolo iz Čakovca se nadaljuje tudi v tem šolskem letu. V četrtek, 11. 4. 2024, smo gostili 4 učenke, učitelja, knjižničarja in ravnateljico te šole. V njihovi družbi je prišla tudi predstavnica predstavnica zavoda za šolstvo za Međimurje.

V Lopanu smo jim pripravili kratek kulturni program, ki mu je sledil ogled šole in šolskega utripa. Po kosilu so učenci, ki obiskujejo izbirni predmet Turistična vzgoja, goste popeljali po Mislinji in jim razkazali znamenitosti našega kraja. Na koncu nas je pot vodila do Tisnikarjeve domačije kjer sta naša učenca pripravila za goste likovno delavnico.

Po likovni delavnici so se naše poti ločile z obljubo, da se kmalu spet srečamo.

Nekaj vtisov sta zbrali novinarki Lavra in Nuša v podcastu: