Tudi to šolsko leto smo se z najmlajšimi učenci podružnične šole vključili v mednarodni projekt, imenovan In nature. V projektu je sodelovali 15 učiteljic iz 9 evropskih držav. Kot že samo ime projekta pove, so bile vse aktivnosti zastavljene tako, da se je pouk, kadar je to bilo le možno, prestavil izven sten učilnice. Vsebine so bile prilagojene mlajšim učencem – od četrtega do sedmega leta. Konec meseca je bil izdan spletni časopis – pripravile smo ga učiteljice – ki je povzel aktivnosti preteklega meseca. Vsak mesec so nas čakale nove aktivnosti, ki so bile vezane na aktualni letni čas.

Vsebine so zajemala prav vsa predmetna področja. Veliko nalog je bilo tudi takšnih, kjer smo se učiteljice preizkušale v IKT veščinah (Story jumper, On line Gallery, izdaja spletnega časopisa, idr.). Učenci so bili zelo motivirani, kadar smo opravljali aktivnosti za projekt. Z veliko radovednostjo so opazovali in hkrati primerjali, kje in kako otroci drugje živijo, kako se igrajo, … Izkušnja je pozitivna z obeh vidikov – tako s strani učencev kot učiteljev. Otroci dobijo res edinstvene izkušnje, seznanijo se z drugimi jeziki in kulturami, učiteljice pa pridobivamo dodatno IKT znanje, utrjujemo znanje tujega jezika ter hkrati pridobivamo nove praktične ideje in veščine, ki jih vnašamo v pouk.

učiteljici Nina Rožej in Lilijana Sevčnikar, POŠ Dolič