Učenci 2. a razreda so se podali v mavrično deželo. Z rdečo in zeleno barvico so se odpravili v računalniško učilnico. Pa niso z barvicami risali po zaslonih, ampak so za ustvarjanje uporabili aplikacijo Slikar.

Najprej so z miško vodili črni čopič po zaslonu, da so nastale zanimive oblike. Potem je sledil težji del, saj je bilo potrebno zapolniti vse prostorčke z barvo. Sliši se enostavno, pa ni bilo, ker je učiteljica nalogo malo zasolila in podala navodila, da je pomembno, da sta sosednje prostorčka pobarvana z različnima barvama. Nastale so kar zanimive umetnine. Učenci so se najprej samoovrednotili, potem pa po zastavljenih kriterijih ovrednotili še svojega sošolca/sošolko.

Zakaj so potrebovali 2 barvici? Z zeleno so učiteljici pokazali, da so končali, z rdečo pa naznanili, da potrebujejo njeno pomoč.