Ob ponedeljkih na naši šoli poteka interesna dejavnost Urice v naravi. Najraje se zadržujemo v gozdu za šolo. V prvih urah smo se pogovorili o gozdnem bontonu in primernih oblačilih glede na vremenske razmere. Ugotavljali smo, zakaj vse je gozd pomemben. Zdaj že vemo, da poleg proizvodnje lesa varuje tudi gozdna tla pred erozijo, da je življenjski prostor rastlinam in živalim, da pomembno vpliva na kakovost zraka, da zadržuje vodo, da je vir zdravja in da je pomemben vir pitne vode. Gozd pa nam nudi tudi prostor za ustvarjalno preživljanje prostega časa. Preizkusili smo se že v postavljanju naravnega poligona, zadevali tarče (debla dreves) s storži, z naravnimi materiali smo igrali igro tri v vrsto, nekaj časa namenjamo tudi prosti igri. Ves čas pa v gozdu upoštevamo pravilo 3P – Pazi na sebe! Pazi na druge! Pazi na gozd! Ob naslednjem obisku gozdnih površin jih upoštevajte tudi vi.